Biuro Podróży Geotour wycieczki wczasy wyszukiwarka ofert last minute Egipt Tunezja Turcja Bułgaria Chorwacja Skandynawia Maroko Portugalia Brazylia Cypr Francja Hiszpania Izrael Jordania Kenia Kuba Maroko Mauritius Meksyk Panama Sri Lanka Ukraina Wenezuela Wyspy Zielonego Przylądka Włochy bilety autobusowe i lotnicze. Tel 323460306, 500556600


Przydatne odnośniki dla podróżnych

Albania Kopenhaga Praga Krumlov Sztokholm Zakopane Calella Lloret de Mar Santa Susanna Malgrat de Mar Barcelona Pomorie Słoneczny Brzeg Sozopol Swięty Konstantyn Albena GrecjaRiwiera Olimpijska Wycieczka Objazdowa po Grecji Chalkidiki Durres Vlora Bośnia I Hercegovina Złote Piaski Dachstein Karyntia Alta Badia Alta Valtellina Cortina D Ampezzo Dolomity Riwiera Adriatycka Sycylia Toskania Toskania Włochy Wycieczka Objazdowa Zatoka Wenecka Zatoka Wenecka Londyn Budapeszt Węgry Północne Węgry Północno Wschodnie Słowacja Tatry Niskie Słowacja Tatry Wysokie Sankt Petersburg Lizbona i okolice Cabo Da Roca Zachodnie Pomorze Wielkopolska Warmińsko Mazurskie Świętokrzyskie Śląsk Pomorze Podlasie Podkarpacie Opolskie Mazowsze Małopolska Łódzkie Lubuskie Lubelskie Kujawsko Pomorskie Dolny Śląsk Małopolskie Bawaria Berlin Saksonia Meksyk Wyspa Malta Tokio Costa Del Sol Katalonia Madryt Peloponez Paryż Lazurowe Wybrzeże Normandia Francja Trzy Doliny Bornholm Budvanska Riwiera Kotorska Zatoka Ulcinjska Riwiera Dalmacja Riwiera Kasztelańska Dalmacja Południowa Dalmacja Split Zadarska Riwiera Riwiera Makarska Istria Słoneczny Brzeg Wiedeń Austria Wycieczka objazdowa Durres

Argentyna-Chile 2017

Symbol oferty: 1501/1719
Państwo: Argentyna
Region: Buenos Aires
Miasto: Buenos Aires
Transport: Samolot, Statek, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Hotel
świadczenia:
TERMINY: 15.01 - 31.01.2017 12.02 - 28.02.2017 08.03 - 24.03.2017 12.10 - 28.10.2017 08.11 - 24.11.2017 (26.12 - 11.01.2018* wysoki sezon - dopłata 1670 PLN + 190 USD) CENA: 9 970 PLN + 2 680 USD I rata: 800 PLN płatne przy zapisie, II rata: 9 970 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata) III rata: 2 680 USD uczestnik zabiera ze sobą CENA ZAWIERA: - przeloty na trasie Warszawa - Buenos Aires - Bariloche, Puerto Montt - Punta Arenas, Calafate - Ushuaia - Buenos Aires - Warszawa - transport: mikrobus, 3 lokalne przejazdy autobusem regularnej linii na trasie Bariloche-Puerto Panuelo, Petrohue-Puerto Montt oraz El Chalten - Calafate, katamaran, prom - transfery lotnisko - hotel - lotnisko - zakwaterowanie: hotele 3*, - wyżywienie: śniadania na całej trasie, - opiekę pilota - ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR) W CENIE NIE SĄ ZAWARTE: - bilety wstępu i opłaty lotniskowe 210 USD - zwyczajowe napiwki 60 USD - dopłata do pokoju 1-osobowego 830 USD
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., WAW-EZE, Uczestnik, EZE-WAW
OPIS:
ARGENTYNA - CHILE
z Patagonią i Ziemią Ognistą

Buenos Aires - Bariloche - Puerto Montt - Puerto Natales - Torres del Paine - Calafate - El Chalten - Fitz Roy - Ushuaia - Tierra del Fuego

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Argentyny.

Dzień 2:
Przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Spacer po centrum miasta - deptak Florida i Lavalle. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 3:
Zwiedzanie Buenos Aires, miasta zwanego "Paryżem Południa"- Plaza de Mayo, katedra, barwna dzielnica La Boca, w której narodziło się tango, dostojne spacerowanie wśród tłumów śniadolicych Argentynek i argentyńskich macho o zbójnickich spojrzeniach. Przejazd do nekropolii Recoleta, gdzie znajduje się między innymi grób charyzmatycznej Evity. Wieczorem - fakultatywnie - możliwość podziwiania gibkich ciał tancerek i przystojnych tancerzy tango (ok. 80 USD). Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 4:
Transfer na lotnisko krajowe w Buenos Aires. Przelot do Bariloche, miasteczka będącego stolicą argentyńskiej "Krainy Jezior". Spacer po miasteczku, które dzięki pionierskim osadnikom ze Szwajcarii, Niemiec i północnych Włoch wygląda jakby było żywcem przeniesione z Alp. Nocleg w Bariloche.

Dzień 5:
Wycieczka 60-kilometrowym szlakiem zwanym Circuito Chico na zachód od Bariloche wzdłuż południowego brzegu jeziora Nahuel Huapi i w górę do Punto Panoramico. Przejazd w otoczeniu andyjskich szczytów. Po drodze liczne przystanki na punktach widokowych, w tym wizyta na półwyspie Llao Llao i nad zatoką Lopez. Powrót do Bariloche. Nocleg.

Dzień 6:
Wczesny wyjazd do Puerto Panuelo i rejs katamaranem przez majestatyczne jezioro Nahuel Huapi do Brazo Blast. Przejazd do Puerto Alegre, a następnie przepłynięcie promem przez jezioro Frias do Puerto Frias. Przejazd drogą wijącą się przez Andy i przekroczenie granicy z Chile na Przełęczy Vicente Pérez Rosales. Dotarcie do Peulla, ekologicznego miasteczka, raju dla miłośników natury, gdzie będzie czas na odpoczynek. Rejs katamaranem przez jezioro Todos Los Santosna, na terenie najstarszego w Chile Parku Narodowego Vicente Pérez Rosales do osady Petrohué. Podczas rejsu podziwianie widoków wulkanów Osorno, Puntiagudo i Tronador. Następnie przejazd wzdłuż jeziora Llanquihue z widokami na wulkany Osorno i Calbuco. Jezioro Llanquihue jest czwartym pod względem wielkości w Ameryce Południowej i przypomina ocean z falami burzącymi się na wietrze. Późny przyjazd do Puerto Varas lub Puerto Montt. Nocleg.

Dzień 7:
Przejazd na lotnisko w Puerto Montt. Przelot do Punta Arenas, a następnie przejazd do Puerto Natales. Po drodze odwiedzenie kolonii pingwinów Magellana w Sena de Otway (jak czas pozwoli). Po przyjeździe do Puerto Natales zakwaterowanie w hotelu. Spacer po miasteczku, położnym nad fiordem o zagadkowej nazwie Sena de Ultima Esperanza (Fiord Ostatniej Nadziei) i będącym "bramą" do chilijskiej Patagonii. Nocleg.

Dzień 8:
Wycieczka do najpiękniejszego w Chile Parku Narodowego Torres del Paine, słynącego z ostrych szczytów zwanych Cuernos (Rogi) i Torres (Wieże). Po drodze zwiedzanie Cueva del Milodon - jaskini będącej niegdyś siedzibą milodona - prehistorycznego stwora z rodzaju leniwców. Cel wycieczki do Parku Narodowego Torres del Paine to nie tylko podziwianie przedziwnych form skalnych, które zachwycają nawet najbardziej wybredne krajoznawcze gusta. Obszar ten słynie też z mnogości zwierząt i przy odrobinie szczęścia można sfotografować kondory, guanako, strusie nandu i patagońskie szare lisy. Z lodowców wypływa rzeka Paine, jeziora są różnokolorowe a nad wszystkim czuwa imponujący lodowiec Grey - wszystko jest tam wielkie i dziewicze, nieskażone cywilizacją. Powrót do Puerto Natales. Nocleg.

Dzień 9:
Przejazd do Calafate w Argentynie. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po urokliwym miasteczku, położonym malowniczo nad jeziorem Argentino i będącym "bramą" do argentyńskiej Patagonii. Nocleg w Calafate.

Dzień 10:
Wycieczka do lodowca Perito Moreno w Parku Narodowym Los Glaciares. W tym wpisanym na listę UNESCO Parku Narodowym znajduje się aż 47 lodowców, z których najsłynniejszy jest Perito Moreno. Można tam poznać świat sprzed 10 tysięcy lat - zimny i dziki. Przejazd wzdłuż południowego ramienia jeziora Argentino, 80 km od Calafate. Dotarcie do miejsca, gdzie są ścieżki do punktów widokowych na lodowiec Perito Moreno. Ciągłe obrywanie się kawałów lodu i specyficzne trzaski świadczą o stałym ruchu lodowca, który zajmuje 195 km2 a jego czoło o długości 4 km ma średnią wysokość 60-80 m nad poziomem jeziora i osiąga maksymalnie 100 m! Po południu przejazd do El Chalten (około 4 1 godziny), miejscowości będącej bazą do eksploracji masywu Fitz Roy. Nocleg.

Dzień 11:
Trekking do Laguna de los Tres (4 godz. w jedną stronę) z wyjątkowo bliskim widokiem na Cerro Fitz Roy (3405 m). Znajdujący się w północnej części Parku Narodowego Los Glaciares masyw Fitz Roy należy do najbardziej imponujących w całych Andach i jest kwintesencją argentyńskiej Patagonii, uwiecznioną w filmie Wernera Herzoga "Krzyk kamienia". Nagrodą za walkę z patagońskim wiatrem i własnymi słabościami jest tam nieziemski widok kłujących niebo granitowych wież i iglic masywu. Osoby, które nie będą chciały iść na trekking, mogą zostać w hotelu i mają czas wolny do własnej dyspozycji. Nocleg w El Chalten.

Dzień 12:
Trekking do Laguna Torre (3 godz. w jedną stronę) z fantastycznym widokiem na Cerro Torre (3128 m). Późnym popołudniem przejazd do Calafate. Nocleg.

Dzień 13:
Transfer na lotnisko. Przelot do Ushuaia na Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego). Znajdujące się na najdalszym południu Argentyny Ushuaia jest prawdziwym "miastem na końcu świata". Transfer do hotelu. Spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 14:
Rejs komfortowym katamaranem wzdłuż Kanału Beagle'a, wokół wysp Archipelagu Bridges, latarni morskiej Les Eclaireurs i skał pośrodku Kanału, które wraz z zamykającymi go łańcuchami górskimi tworzą wspaniałe przejście między Oceanami - Atlantyckim i Spokojnym. Podglądanie kolonii kormoranów i mew, obserwowanie albatrosów, petreli, skuł i wielu innych morskich ptaków, występujących licznie na tym terenie. Po południu wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Podróż w krajobrazie obramowanym przez góry i lasy, urozmaiconym panoramicznymi widokami Kanału Beagle'a. Dojazd od rzeki Lapataia, za którą droga zaczyna się wić i dochodzi do miejsca, skąd rozpościera się widok na Zieloną Lagunę. Piesza wędrówka. Na koniec, przed powrotem do Ushuaia, sesja fotograficzna przy dziwie natury jakim jest jezioro Roca, zmieniające kolory w zależności od pogody. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 15:
Transfer na lotnisko. Przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 16:
Wyjazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 17:
Przylot do Polski.

TERMINY:
15.01 - 31.01.2017
12.02 - 28.02.2017
08.03 - 24.03.2017
12.10 - 28.10.2017
08.11 - 24.11.2017
26.12 - 11.01.2018*
* wysoki sezon - dopłata 1670 PLN + 190 USD

CENA:
9 970 PLN + 2 680 USD
1 rata:
800 PLN płatne przy zapisie,
2 rata:
9 970 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata:
2 680 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- przeloty na trasie Warszawa - Buenos Aires - Bariloche, Puerto Montt - Punta Arenas, Calafate - Ushuaia - Buenos Aires - Warszawa
- transport - mikrobus, 3 lokalne przejazdy autobusem regularnej linii na trasie Bariloche-Puerto Panuelo, Petrohue-Puerto Montt oraz El Chalten - Calafate, katamaran, prom
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- zakwaterowanie - hotele 3*
- wyżywienie - śniadania na całej trasie
- opiekę pilota
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu i opłaty lotniskowe 210 USD
- zwyczajowe napiwki 60 USD
- dopłata do pokoju 1-osobowego 830 USD

Atrakcje:
Argentyna-Chile 2017 Argentyna-Chile 2017 Argentyna-Chile 2017
 
Zapytaj     Cennik
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2017-12-26 do:2018-01-11 17 katalogowa B 11640 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 2870 USD uczestnik zabiera ze sobą